
Lower handlebar bracket for the original fork of various Tomos models (Quadro, Sprint, Classic & FunSport).
Thread: M6
The handlebar shell is attached to the fork with an M8 screw.
Two of these brackets are required for one fork.
Original Tomos spare part number: 234012020
| Manufacturer | Tomos |
| Material | Aluminum |
| Surface | varnished |
| Color | silver |
| Height | 24 mm |
| Clamping diameter | 22 mm |
| Width | 25 mm |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Hole spacing | 30 mm |
| Ø mounting hole | 8.5 mm |
| Tomos OEM number | 234012020 |
| Tomos |
Explore categories from Fork
Moped fans also bought

