
Decorative figure in the shape of a wing for the mudguard on your moped, moped and small motorcycle
.The mudguard decoration is attached using an M5 nut.
Note: Due to its age, the decorative wing may show signs of storage.
NOS – New from old stock.
| Material | Aluminum |
| Thread type | M5x0.8 (standard thread) |
| Total length | 106 mm |
| Color | Chrome |
| Height | 30 mm |
| Mounting type | Nuts |
| Thread length | 9 mm |
| Number of fixing points | 1 pcs |
Accessories & related products
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
BERU spark plug connector / 1 kΩ interference suppressed
Manufacturer: BERU · Color: silver · Material: Sheet metal (steel) · Ø cable: 5 mm · Ø cable: 7 mm · Spark plug socket: M4 · Cable available: No · Suppressed: Yes · Resistance: 1000 Ω · Subcategory: Spark plug connector · Pony OEM number: A2099 · Sachs OEM no.: 0265 100 00
EUR 10.60
swiing® revival oil filler plug with sealing ring | Puch E50
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Drive: Slot · Thread length: 6 mm · Total length: 14.6 mm · Screw head: Lens head · Ø External head: 14 mm · Number of components: 2 pcs · Puch OEM number: 364.1.10.660.1
EUR 4.20
BING O-ring Bing SRE & 85, Ø 20 mm
Cord thickness: 1.4 mm · Manufacturer: BING · Area of application: Standard · Color: black · Material: Rubber · Surface: raw · Ø inside: 17.2 mm · Ø outside: 20 mm · Place of use: Carburetor · Number of components: 1 pcs · Pony OEM number: A4281 · Sachs OEM no.: 0250 160 101
EUR 3.50




