
Massive decorative figure made of cast steel.
The Bär is painted black, the base is chrome-plated.
The Bär leaps out of its hole in the ground and raises its paw to attack.
Cool gadget to pimp your moped.
Can be attached to the mudguard or other places.
High-quality and detailed workmanship.
Two M4 screws are attached to the underside to secure the figure.
The two screws have a distance of 35 mm to each other.
The figure and the base, also made of chrome-plated steel, can be separated from each other.
Total length: 140 mm
Width: 80 mm
Weight: 320 grams
| Mounting type | Nuts & bolts |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Hole spacing | 35 mm |
| Material | Steel |
| Surface | varnished, chrome-plated |
| Color | black, Chrome |
| Width | 80 mm |
| Thread type | M4x0.7 (standard thread) |
| Total length | 140 mm |
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Nipple length: 5 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Cable length: 2200 mm · Nipple shape: Cylinder · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard
EUR 2.90
swiing® revival nozzle set M5 (70 - 92) Dell'Orto SHA, PHBG
Manufacturer: swiing® revival parts · Component group Carburetor: Spraying · Material: Brass · Quantity: 10 pcs · Carburetor type: PHBG · Carburetor type: SHA · Carburetor type: SHA (Piaggio) · Nozzle type: Main nozzle · Nozzle thread: M5x0.8 (standard thread) · Nozzle size: 70 · Nozzle size: 72 · Nozzle size: 75 · Nozzle size: 78 · Nozzle size: 80 · Nozzle size: 82 · Nozzle size: 85 · Nozzle size: 88 · Nozzle size: 90 · Nozzle size: 92 · Total length: 8 mm · Drive: Slot
EUR 25.20
CIF Clamping screw front brake | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Ø outside: 11 mm · Total length: 25 mm · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Width across flats: 11 mm · Thread type: M7x1 (standard thread) · Manufacturer: CIF · Thread length: 19.5 mm · Number of components: 6 pcs · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Area of application: Standard
EUR 4.70
Handlebar fork plate 20 cm curved with chrome plate
Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Mounting type: Fork plate · Clamping diameter: 22 mm · Fork plate holder length: 90 mm · Ø outside: 22 mm · Height: 200 mm · Length handlebar ends: 200 mm · Width: 760 mm · Crossbar: Yes · Ø Strut: 50 mm · Strut length: 300 mm
EUR 57.80








