
Gold-plated aluminum filler plug, suitable for Piaggio Ciao or Bravo mopeds / mopeds with metal tank.
| Color | gold |
| Manufacturer | 66HEROES |
| Material | Aluminum |
| Surface | gold-plated, polished |
| Fuel filler cap | Plug 33 mm |
| Lockable | No |
| Vented | Yes |
| Ø External head | 45 mm |
| Height | 40 mm |
| Piaggio | Ciao - P , SC , PX , C24 Bravo / Super Bravo |
Accessories & related products
Explore categories from Gasoline & Tank
Moped fans also bought
swiing® ingenious pull starter black | Piaggio Ciao
Surface: anodized · Color: black · Manufacturer: swiing® ingenious parts · Number of fixing points: 3 pcs · Hole spacing: 75 mm · Hole spacing: 78 mm · Material: Aluminum · Material: Plastic · Material: Steel · Total length: 160 mm · Width: 135 mm · Height: 103 mm · Ø outside: 115 mm
EUR 235.10

